Co2 Lazer Makinesi | 80x100 Tek Kafa Lazer

Co2 Lazer Makinesi | 80x100 Tek Kafa LazerÜrün Resimleri
Hakkında

CO2 Lazer Kesim Makinesi | Yerli Üretim Lazer Kesim Makinesi 


Lazer Kesim Makineleri Co2 Sistemli olup Ahşap , Akrilik , Karton , Pleksi , Deri , Keçe gibi Malzemelrin Kesimi ve Markalama oyma işlemlerini yapmaktadır . Co2 Lazer Kesim Makinası ile Cam, Metal , Çelik , Paslanmaz gibi malzemeleri kesemez.  Metal ve diğer malzemeler Fiber Lazer kesim makineleri ile kesilebilir.

Yerli Lazer Kesim Makinesi ;

Karbondioksit (CO2) Kesim Sistemleri

Metal olmayan malzemelerin kesimi

CO2 lazer, elektriksel olarak uyarılan karbon dioksit gaz karışımına dayalı gaz lazerlerdir. 10600 nm dalga boyuna sahiptir. Bu dalga boyu soğurulma özelliklerinden dolayı ağırlıklı olarak metal olmayan malzemelerde çalışmaya uygundur. Bunun yanı sıra CO2 sistemlerde yapılan bazı modifikasyonlarından sonra metal üzerinde işlem yapmak da mümkün hale gelebilmektedir.

Metal olmayan malzemeler için kesim sistemleri
Ahşap, akrilik, cam, kağıt, karton, tekstil, polimerler, folyolar ve filmler, deri malzemelerde -kaplanmış veya boyanmış olsun- yapılan kesim işlemlerinde karbondioksit lazerler kullanılır.

Sabit optiklerin parça üzerinde motor kontrollü kartezyen eksende gezdirildiği, cam tüpten imal edilen lazer rezonatörlerinin yaygın olarak kullanıldığı bu sistemlerin hareket aktarım elemanlarında da genellikle vidalı mil ya da triger kayış kullanıldığından oldukça ekonomik bütçelerle yatırım yapılabilir ve işletilebilir. 1000 X 1500 mm ve üzerinde çalışma alanlarına sahip bu türden tezgahları üretebilmekteyiz.

3D galvo kafalı sistemler de yüksek güçte bir lazere sahip olduklarında yüzeysel kesim işlemlerini hızlı bir şekilde tamamlayabildiklerinden bu kategoride değerlendirilip kullanılabilirler.Bunların da işleme alanları 300 X 300 mm ile 1500 X 1500 mm aralığında değişmekte, gerektiğinde bu alan konveyör ve eksen hareketleriyle genişletilebilmektedir


 Bu sistem JPG, PNG gibi resim formatında olan bi fotoğraf , logo gibi ürünleri makinemizin Programına Gönderip 7-8 sn İçinde Vektörele Çevirip Markalama – Tarama- Kazıma İşlemi Yapabilirsiniz .

Yerli Ürün Desteği Nedir ;

Kosgeb Tarafından Hayata Geçirilen Yerli Ürün Hibe , Kredi veya KDV Muafiyeti Destekleri Mevcuttur .

Kosgeb ile yeni Girişimci Sertifikanız var ise Yerli Üretim olan lazerimizin ( Yerli Malı Belgesi ) Mevcut olup Ödediğiniz Ücretin bir Kısmını Kosgebden İade Alabiliyorsunuz . 

 Yerli Üründe Kdv Muafiyeti  ise Sizlerin Sanayi Sicil ve Kapasite Raporu , Üretimde Kullanılacak Ürün olduğunu beyan etmeniz durumunda KDV siz alım Yapabiliyorsunuz bu yine Kosgebin bizlere tanımış olduğu olanaklardandır .

Bizim Farkımız ;

Öncelikle Piyasada bir çok ülkeye ait ürün var. Ayrıca piyasada çok farklı fiyatlandırmalar mevcut. Sizin farkına varmadığınız özellikler fiyatı değiştirebilmektedir. Örneğin sadece tüpün markası bile fiyatları 250-300 USD değiştirebilmektedir.

Neden Biz;

  1. İşçilik ve Kalite Farkı
  2. Makine Hızı
  3. Lazer Tüp Ömrü Markası buna Bağlı olan Power Supply
  4. Lazer Su Soğutma Chiller Sistemi
  5. Lazer Lens ve Yansıtıcı Ayanlar
  6. Lazer Servis ve Garanti Sistemi

İşte Yukarıda Belirtmiş olduğum özelliklerden dolayı makinede birçok özellik değişiyor , Örneğin Hassasiyet , Hız , Sarartarak Kesme , Açı , Tüp ömrü , Yedek parça maliyeti ve Servis hizmeti bunların hepsi fiyatı etkileyen unsurlardır .

Lazer Gücü

Pleksi ve Akrilik Levha Kesimi

Ahşap Kesimi

Mdf Kesimi 

60-80W Lazer 

0- 4 mm Kadar Kesim 

 0- 6 mm Kadar Kesim 

  0- 4 mm Kadar Kesim

80-100W Lazer

0- 8 mm Kadar Kesim

0- 8 mm Kadar Kesim

 0 - 5 mm Kadar Kesim 

100-130W Lazer

0- 15 mm Kadar Kesim 

0-10 mm Kadar Kesim

0- 8 mm Kadar Kesim

130-150W Lazer 

0-20 mm Kadar Kesim

0- 12 mm Kadar Kesim

0- 10 mm Kadar Kesim

150-180W Lazer 

0-25 mm Kadar Kesim 

0-15 mm Kadar Kesim

0- 12 mm Kadar Kesim

 

Lazer Kesme Ve Kazıma Değeri 100W Lazer Gücünde ;

100W Lazerin Kesme Hızı 0-600mm /sn dir  Gravür Markalama hızı : 0-1200/sn dir

Minimum Karakter Kalınlığı : 1mm kadar Küçük Harfleri kazıyabilir .

 

Pleksi Kesim ve Kazıma ;

Pleksi Malzeme Kesimi Kolaydır ama Doğru Malzemeyi Seçmeniz Çok Önemlidir . Malzeme Kalitesi ve yapısına göre kesim hızınız ve markalama hasassiyetiniz değişmektedir .

Aynalı Plekside Markamalarınızı Arka kısımdan Yapmalısınız ve kesimlerinizide arka yüzeyden kesebilirsiniz .

Markalama esnasında sürekli Havalandırmanızın açık olduğundan emin olunuz .

 

 Ahşap Kesim ve Kazıma ;

Her Ahşabın Kendisine özel özellikleri vardır . Çalışma yapmadan önce küçük bir alanda öncelikle test yapınız .

Kesim ve markalama sırasında kesinlikle Havalandırma ve Kompresörünüzü açık tutunuz .


 Kurulum ve Montaj ;

Power Lazer olarak Türkçe yazılım desteği ile gerekli tüm eğitimi vermekteyiz. Uzman ekibimiz ile kurulumunu tamamladığımız makineniz ile hemen üretime başlayabilirsiniz. Satış sonrası servisimiz ile tüm sorunlarınızı çok kısa sürelerde çözebilmekteyiz.

 Garanti ;

Tüm makinelerimiz 2 yıl garantilidir. Lens, tüp gibi kullanıma bağlı değiştirilecek parçalarda garanti süresi değişmektedir.

Whatsapp iletişim
Müşteri Hizmetleri
Yardıma mı ihtiyacınız var? Whatsapp'ta bizimle sohbet edin